آموزش ساخت میز نور | چگونه میز نور بسازیم؟

8
13441
در این مقاله درباره ساخت میز نور صحبت می کنیم. از آنجا که میز نور معمولا قیمت بالایی دارد برخی تصمیم می گیرند تا خودشان دست به کار شوند و با وسایلی که دارند اقدام به ساخت آن کنند، برخی هم از روی سرگرمی و یا ساخت کار دستی خاص و خوب تصمیم به ساخت میز نور می گیرند، تیمیس امروز روش ساخت میز نور به صورت حرفه ای را به شما آموزش می دهد.

آموزش ساخت میز نور در خانه

اول از کاربردهای میز نور شروع کنیم و کمی درباره آن صحبت کنیم، میز نور به چه دردی می خورد؟ نیاز ما چیست؟ در حقیقت میز نور برای طراحان ساخته شده است، این وسیله امکان بهتر دیدن و بهتر رسم کردن را به کاربران خود می دهد. مهندسان و نقاشان علاقه زیادی به این میز دارند زیرا که به آنها کمک می کند تا دقت شان در کار خود را تا سطح قابل توجهی بالا ببرند.

چگونه میز نور بسازیم؟

برای ساخت میز نور به این وسایل احتیاج داریم: یک میز، نوار چراغ ال ای دی، چسب محکم، شیشه مات سفید ( البته می توانید یک شیشه معمولی به اندازه سطح مورد نظرتان تهیه کنید و بعد با اسپری سفید آن را مات کنید، از اسپری های مات کننده استفاده نکنید زیرا که به حرارت و رطوبت فوق العاده حساس اند و زود اثر خود را از دست می دهند.)

مرحله ۱:

آموزش ساخت میز نور در خانه

میز مورد نظر برای تغییر شکل به میز نور را انتخاب کنید ( ترجیحا میز قطوری باشد تا جواب گوی فضای کافی برای نوردهی باشد ).

مرحله ۲:

با کمک خط کش در قسمت های بیرونی میز حاشیه ایجاد کنید ( ۴ تا ۶ سانتی متر کافی است، بستگی به نیاز شما دارد ).

مرحله ۳:

حالا از روی خطوطی که مشخص کردید، شروع به برش زدن کنید و لایه بیرونی یا همان پوسته میز را جدا کنید. ( درست همانند تصویر ).

مرحله ۴:

تا جایی که میز به شما اجازه می دهد شروع به کند و کاو کنید و سطح و عمق مورد نظر برای نور دهی را بوجود بیاورید. (تا جایی که می توانید حوصله به خرج دهید و صاف و تمیز کار کنید ).

مرحله ۵:

حال در فضایی که ایجاد کردیم مقدمات بازتاب نور را فراهم می کنیم. از کاغذهای سفید و یا پارچه های سفید استفاده کنید و داخل سطح را یکدست سفید کنید. ( برای چسباندن کاغذ یا پارچه از چسب های محکم و با دوام استفاده کنید ).

مرحله ۶:

حال به یک رابط برای رساندن الکتریسیته به لامپ احتیاج داریم. یک آداپتر ۱۷ ولتی گزینه خوبی است. سیم گیرنده آداپتر را همانند تصویر در داخل سطح جایگذاری کنید و گیرنده را از زیر میز خارج کنید تا بتوانید آداپتر ۱۷ ولتی را به آن وصل کنید.

مرحله ۷:

ساخت میز نور

حالا نوار ال ای دی ها آماده کنید و آن را به صورت مارپیچ و همانند تصویر روی سطح داخلی تنظیم کنید و سیم گیرنده آداپتر را نیز به آنها وصل کنید.

مرحله ۸:

چگونه میز نور بسازیم

آموزش ساخت میز نور

آداپتر را به گیرنده وصل کنید و سلامت نوار و تمام لامپ های ال ای دی روی نوار را تست کنید و در آخر نیز وقتی همه چیز خوب کار می کرد، شیشه ای که مات کردید را روی میز نصب کنید و از میز نور دست ساز و برند خودتان لذت ببرید.
صبر کنید هنوز تمام نشده است!
حال که تا اینجا با ما همراه بودید و این آموزش جالب را مرور کردید به شما پیشنهاد می دهیم سری به فروشگاه ما هم بزنید و میزهای نوری تیمیس را مشاهده کنید، محصولات گروه تیمیس دارای گستردگی بالا و هم چنین قیمت های قابل ملاحظه در برابر دیگر عرضه کنندگان می باشد. برای ورود به فروشگاه و دسته میزهای نوری روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید میز نور طراحی

8 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید