روان نویس چیست؟ | خودنویس یا روان نویس؟

1
66855
روان نویس یا خود نویس
روان نویس چیست؟ آیا روان نویس همان خودنویس است؟ اگر نیست پس فرق این دو نوشت افزار چیست؟ اگر این سوالات برای تان پیش آمده، با تیمیس همراه باشید. نقطه مشترک این دو قلم استفاده از جوهر روان است اما این وجه اشتراک باعث نمی شود این دو را یکی بدانیم.

روان نویس چیست؟

روان نویس یک نوشت افزار بین خودکار و ماژیک است، این قلم از جوهر روان استفاده می کند. اما نه به مانند خود نویس، بلکه جوهر این قلم به مانند ماژیک در یک ابر فشرده قرار دارد، این قلم در قسمت نوک شبیه به خودکار است. استفاده از روان نویس بسته به خود شخص مصرف کننده دارد، خیلی ها خودکار را ترجیح می دهند اما بعضی هم همیشه روان نویس به همراه دارند.

روان نویس یونی بال، روان نویس چیست؟

روان نویس یونی بال ساخت کشور ژاپن از معروف ترین روان نویس ها است

جوهر روان نویس در مقابل خودکار دیرتر خشک می شود و این قلم برای کند نویس ها پیشنهاد نمی شود، زیرا که اگر با روان نویس ها کند بنویسید جوهر آن ها پخش شده و نوشتار شما را خراب می کند. یکی از مزیت های روان نویس این است که مغزی جوهر آن قابل تعویض است، البته خودکارهای لوکس (مثل پارکر) هم این قابلیت را دارند و مغزی آنها عوض می شود.

روان نویس کادویی لاکچری طرح هخامنشی

روان نویس چیست؟

خود نویس چیست؟

خودنویس نیز یک ابزار نوشتاری است، این قلم در خانواده خودکار قرار ندارد به این دلیل که این دو نوشت ابزار تفاوت های زیادی با هم دارند. خودنویس به طور کامل از جوهر روان استفاده می کند. این جوهر یا به صورت فشنگی تعویض می شود و یا اینکه مخزن جوهر آن به صورت دستی پر می شود. خود نویس برخلاف خودکار و روان نویس نوک دو تکه دارد.

اگر دقت کرده باشید هنگام نوشتن با خودنویس نوک دوتکه آن از هم فاصله می گیرند و جوهر به کاغذ منتقل می شود. هر چقدر فشار بیشتری به خود نویس وارد کنید خط های که رسم می کنید پهن تر می شوند، خود نویس یکی از ابزار های محبوب برای خوش نویسان است. این که از روان نویس و یا خود نویس استفاده کنید بستگی به سلیقه و نوع نوشتاری شما دارد.

خود نویس لوکس

نوک دو تکه خود نویس از زاویه نزدیک

اگر تند نویس هستید و خواهان یک نوشت افزار با جوهر شفاف و روان دارید از روان نویس استفاده کنید و اگر کند می نویسید اما خط خوبی دارید و می خواهید تمام نوشته های شما زیبا جلوه کنند از خود نویس استفاده کنید. شما عزیزان می توانید هر روز با تیمیس همراه باشید و از 0 تا 100 با نوشت افزارها، تاریخچه آنها و کارایی های شان آشنا شوید.

خود نویس کادویی لاکچری خیام

خود نویس خیام، محصول لاکچری شرکت یوروپن

روان نویس چیست؟

شما عزیزان می توانید برای

خرید انواع روان نویس،

انواع خودنویس و جوهر خودنویس

از فروشگاه تیمیس نیز بازدید کنید. برای ورود به هر بخش روی کلمات

رنگی مربوط کلیک کنید.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید