طلق و شیرازه چیست؟ | انواع طلق و شیرازه

2
28339
طلق و شیرازه چیست؟ این وسیله که بیشتر برای طبقه بندی جزوات مورد استفاده قرار می گیرد، برای بایگانی مدارک و تحقیقات و جزوات به کار می رود. انواع طلق و شیرازه نیز همین وظیفه را دارند، این وسیله بایگانی شباهت بسیاری به کلاسور دارد، تفاوت ایم دو باهم این است که: کلاسور نیاز به سوراخ شدن کاغذها دارد اما طلق و شیرازه نیازی به پانچ ندارد، از آن سو: کلاسور تعداد برگه های بیشتری را بایگانی می کند اما طلق و شیرازه در نگه داشتن تعداد کاغذها محدودیت دارد.

طلق و شیرازه چیست؟

طلق و شیرازه چیست؟ این وسیله چه کاربردهایی دارد

طلق و شیرازه از دو قسمت که مکمل هم هستند تشکیل شده است. طلق نازک، شفاف و انعطاف پذیر پلاستیکی که وظیفه محافظت از کاغذها را دارد و یک گیره طویل و باریک از جنس پلاستیک محکم، که وظیفه نگهداری کاغذها را دارد. طلق از جنس پلیمر و یا پلاستیک ساخته می شود و البته کاربردهای دیگری مثل: پرس کردن کارت شناسایی و کارت های مهم مثل گواهینامه رانندگی برای محافظت از آنها، در برخی مواد ساخت طبل و درام و… دارد. در بعضی موارد می توانیم فقط از شیرازه استفاده کنیم که این کار سلیقه ای است.

معنای شیرازه و شیرازه کردن در لغت نامه:

۱= شیرازه: آنچه در جزوبندی کتاب و درکنار چیزها دوزند. (ناظم الاطباء).
۲= آنچه مجلدان بعد از جزوبندی کتاب در اطراف اجزا و بر کنار چیزها دوزند (آنندراج ).
۳= شیرازه کردن: نوعی دوختن و بهم پیوستن اوراق کتاب یا دفتر یا رساله با ابریشم و جز آن از دو سوی.

طلق و شیرازه را از کجا تهیه کنیم؟

شما می توانید با مراجعه به فروشگاه های لوازم تحریر این وسیله بایگانی را تهیه کنید، یا اینکه می توانید با رجوع به فروشگاه های آنلاین طلق و شیرازه مورد نظرتان را سفارش دهید و در اسرع وقت درب خانه تان تحویل بگیرید در ادامه فروشگاه اینترنتی تیمیس چند محصول پیشنهادی عالی برای شما دارد:

پوشه ریلی پاپکو

پوشه ریلی پاپکو با قیمت ۳٫۷۰۰ تومان

شیرازه

انواع شیرازه در سایزهای مختلف از ۳۰۰ تا ۷۰۰ تومان

طلق شفاف

انواع طلق و شیرازه

انواع طلق شفاف (بسته بندی ۱۰۰ تایی) در سایزهای گوناگون از ۴۰٫۰۰۰ تا ۱۰۰٫۰۰۰ تومان

طلق و شیرازه چیست؟ 

برای ورود به فروشگاه و دیدن تمام محصولات ما در دسته طلق و شیرازه روی متن رنگی زیر کلیک کنید تا وارد دسته مورد نظرتان شوید.

خرید طلق و شیرازه

با مراجعه به لینک بالا و ورود به فروشگاه تیمیس می توانید انواع طلق، شیرازه، فنر صحافی، گیره تقویم و فنر فلزی پوشه را با بهترین قیمت و کیفیت تهیه کنید. توجه داشته باشید که هر چه قدر سفارشات بیشتری مد نظرتان باشد، شامل تخفیف بیشتری در خریدهای تان خواهید شد.

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید