مخترع خودکار کیست و خودکار چگونه ساخته شد؟

1
5397

خودکار چگونه اختراع شد؟ مخترع خودکار کیست؟ جدا چه شد که خودکار به دنیا آمد و متولد شد؟ در مقاله های قبل با مخترع مداد و تمام ماجراهای ساخت مداد از قدیمی تا مدرن آشنا شدیم و امروز هم درباره خودکار،مخترع خودکار و چگونگی کشف و اولین مارک خودکار در جهان آشنا می شویم. در ادامه با تیمیس همراه بمانید تا از رمز و راز موضوع امروزمان آگاه شویم.

نخستین ایده اختراع خودکار

نخستین ایده اختراع خودکار

اولین کسی که به اختراع خودکار نزدیک شد در حقیقت آقای جان لاود بود، شغل وی دباغی چرم بود و نمی توانست با خود نویس روی چرم ها نشانی بگذارد و یا اینکه چیزی بنویسد، او که یک مرد کنجکاو آمریکایی بود برای تسهیل در کار خودش دست به اختراع یک نوشت افزار زد و یک نمونه اولیه از خودکار را اختراع کرد، البته کار اصلی را کس دیگری و جای دیگری انجام داد، بدون اینکه آقای جان لاود را بشناسد و یا چیزی درباره خودکار ساخت جان لاود بداند.

اختراع نهایی خودکار

اختراع خودکارهای امروزی که به آنها خودکار نوک ساچمه ای می گویند، بر می گردد به کشور مجارستان و شخص لازلو بیرو مخترع خودکار که یک روزنامه نگار بود، لازلو از دیر خشک شدن جوهر خودنویس اش به شدت شاکی شده بود و این معضل او را واداشت تا به فکر اختراع یک نوشت افزار برای راحتی در کارش بیافتد. او راه های زیادی را امتحان کرد که از ۰ تا ۱۰۰ آن را به شما خواهیم گفت.

اختراع نهایی خودکار و مخترع خودکار

لازلو در ایده اولی که به سرش آمد، تصمیم گرفت از جوهر مرکب دستگاه چاپگر روزنامه استفاده کند، اما این ایده او با شکست مواجه شد زیرا این جوهر اینقدر غلیظ بود که به نوک خودنویس نمی رسید. او این بار فکر دیگری کرد، و ایده او این بود که جوهر دستگاه چاپگر روزنامه را رقیق تر کند، لازلو با کمک برادرش که یک شیمیدان بود جوهر را رقیق کردند اما باز هم به نوک خودنویس نمی رسید.

انگار همه چیز دست به دست هم داده بود تا لازلو خودکار امروزی را اختراع کند، وی به این نتیجه رسید که نمی تواند از جوهر چاپگر در خودنویس استفاده کند. پس به یک فکر اختراع یک نوشت افزار جدید افتاد و با ایده او بود که خودکارهای امروزی و ساچمه ای اختراع شدند.

تولید انبوه و اولین مارک خودکار در جهان

مخترع خودکار و اولین مارک خودکار در جهان

لازلو در سال ۱۹۴۳ به کشور آرژانتین رفت و در آنجا به تولید انبوه خودکارهایش پرداخت، این روند تا دوسال ادامه داشت تا اینکه در سال ۱۹۴۵ آقای مارسل بیک به دیدار او رفت و پیشنهادی به لازلو داد که نتوانست رد کند. و به این ترتیب لازلو امتیاز تولید خودکار را به مارسل بیک فروخت و اولین مارک خودکار جهان با نام بیک روانه بازار جهانی شدند، خودکارهای مارسل بیک اینقدر محبوب اند که هنوز هم در تمام دنیا به همان شکل اولیه طراحی و توزیع می شوند.

مخترع خودکار کیست

فروشگاه تیمیس ارائه دهنده انواع لوازم تحریر و ملزومات اداری می باشد، برای خرید آنلاین انواع خودکار و نوشت افزار با بهترین کیفیت ها و مناسب ترین قیمت ها روی متن رنگی کلیک کنید.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید