راهنمای خرید ماشین حساب

1
508
راهنمای خرید ماشین حساب

خرید ماشین حساب را می‌توان یک فرآیند تقریباً چند مرحله‌ای در نظر گرفت که در طی آن باید به فاکتورهای مختلفی توجه کرد. در حال حاضر در بازار ایران چند شرکت معتبر از جمله شرکت کاسیو در حال عرضه ماشین حساب هستند که برخی از آنها پیچیده و برای کارهای مهندسی مناسب بوده، و برخی دیگر تنها برای حساب‌های معمولی به کار گرفته می‌شود. البته نمی‌توان ماشین حساب‌ها را فقط با توجه به این دو معیار دسته بندی کرد. موارد مختلف دیگری مانند نحوه قرارگیری آنها بر روی میز، اندازه آنها، تعداد ارقامی که پوشش می‌دهند و شکل ظاهری آنها فاکتورهایی هستند که به هنگام خرید ماشین حساب باید مد نظر قرار داد.
از سوی دیگر افراد مختلفی از اقشار مختلف جامعه برای خرید ماشین حساب اقدام می‌کنند و هر کدام از آنها یک سطح انتظار مشخص از این دستگاه‌ها دارد. به عنوان مثال، یک دانشجوی مهندسی انتظار دارد که ماشین حساب بتواند محاسبات پیچیده و با تعداد رقم بالا را انجام دهند، یک بازاری نیاز دارد که محاسبات خود را با توجه به میزان خرید و فروش انجام دهد و ممکن است به چند محاسبه ساده نیاز داشته باشد، و یک دانش آموز برای محاسبات ساده و در سطوح پایین از ماشین حساب استفاده می‌کند.
به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم چند فاکتور مهم و تاثیرگذار بر خرید ماشین حساب را ذکر کنیم و دلیل اهمیت آنها را شرح دهیم. پس با ما در فروشگاه تیمیس همراه باشید!
محبوبیت برند شرکت سازنده و تأثیر آن بر خرید ماشین حساب
همانطور که عنوان شد، برندهای مختلفی در حال حاضر در بازار ایران فعالیت دارند محصولات شرکت کاسیو از محبوبیت بیشتری برخوردارند و تقریباً کیفیت آنها در سطح قابل قبولی قرار دارد. در این میان چند شرکت چینی نیز اقدام به تولید ماشین حساب‌های معمولی و مهندسی کردند که رغبت به آنها بسیار کمتر است. با این وجود می‌توان ادعا کرد که محبوبیت یک برند یک عامل تاثیرگذار بر خرید ماشین حساب است. شدت این موضوع را زمانی می‌توان درک کرد که اکثر خریداران ماشین حساب‌ها ترجیح می‌دهند که هزینه بیشتری برای خرید محصول از برند مورد نظر خود بپردازند.
بنابراین زمانی که برای خرید ماشین حساب اقدام می‌کنید باید به برند سازنده آن توجه داشته باشید و حتی در صورت لزوم قبل از اقدام به خرید در چند سایت اینترنتی و حتی فروشگاه‌های مجازی در مورد شرکت‌های سازنده این دستگاه‌ها تحقیق کنید و کیفیت محصولات مختلف آنها را مورد بررسی قرار دهید. این موضوع کمک می‌کند که یک مقایسه مناسب و عادلانه بین برندهای مختلف داشته باشید.

سطح محاسبات

بعد از محبوبیت برند، سطح محاسبات و سطح انتظار کاربر از ماشین حساب تعیین می‌کند که فرد برای خرید چه ماشین حسابی اقدام کند. معمولاً کسانی که از یک ماشین حساب استفاده می‌کنند از طیف‌های مختلفی هستند که هر کدام از آنها یک سطح انتظار کاملاً متفاوت از آنها دارند. دانشجویان، دانش آموزان، بازاریان، مهندسان و فعالان حوزه صنایع پیچیده هرکدام به یک نوع خاص از محاسبات نیاز دارند و برای خرید ماشین حساب باید انتظارات خود را مدنظر قرار دهند.
به عنوان مثال، یک دانشجو نیاز دارد که ماشین حساب بتواند به راحتی محاسبات ریاضی پیچیده مربوط به دروس مختلف مانند محاسبات هندسه و تحلیل را انجام دهد، این در حالی است که در انتظار سایر افراد از ماشین حساب متفاوت بوده و همین موضوع انتخاب آنها را برای خرید ماشین حساب تحت تأثیر قرار می‌دهد. در واقع، اگرچه یک بازاری می‌تواند قیمت بالاتری برای خرید یک ماشین حساب مهندسی بپردازد، اما به محاسبات آن نیازی ندارد و برای خرید آن اقدام نخواهد کرد.

خرید ماشین حساب

میزان تسلط بر کار ماشین حساب

ماشین حساب‌ها انواع مختلفی دارند و اگر آنها را از نزدیک دیده باشید یا در سایت‌های مختلف با انواع مختلف آن‌ها آشنا شده باشید، می‌بینید که نحوه چینش دکمه‌ها تعداد ارقامی که آن‌ها می‌توانند کار کنند متفاوت است. به همین دلیل هر کدام از آنها به یک سطح تسلط منحصر به فرد نیاز دارد. اگرچه یک ماشین حساب مهندسی با قابلیت محاسباتی مانند سینوس و کوسینوس می‌تواند کارهای یک بازاری یا یک دانش‌آموز معمولی را نیز انجام دهند، اما با توجه به سطح شناخت آنها از این ماشین حساب‌ها، نیازی به خرید ماشین حساب مهندسی ندارند.
بنابراین اگر قصد خرید ماشین حساب را دارید، بعد از انتخاب گزینه‌های مختلف سعی کنید که نحوه کار کردن با آنها را امتحان کنید و دستگاهی را انتخاب کنید که بتوانید در شرایط مختلف از آن استفاده کنید. البته اکثر شرکت‌های تولید کننده ماشین حساب تلاش می‌کنند که دستگاه خود را به شکلی بسازند که افراد مختلف جامعه توانایی کار با آن را داشته باشد، اما اگر نیاز به محاسبات پیچیده ندارید توصیه ما این است که یک ماشین حساب معمولی با کارایی مناسب بخرید.
قیمت ماشین حساب و بودجه خرید
قیمت و بودجه در نظر گرفته شده نه تنها در مورد خرید ماشین حساب بلکه در مورد هر دستگاه دیگری یک فاکتور مهم و تعیین کننده است. اهمیت این موضوع به حدی است که برخی از کاربران ممکن است انتخاب خود را به دلیل مسائل قیمتی تغییر دهند. طبیعتاً هر چه یک دستگاه پیچیده‌تر بوده و امکان کارکردن با آن آسان‌تر باشد، قیمت آن نیز بالاتر و باید هزینه بیشتری بپردازد. از سوی دیگر برای دستگاه‌های معمولی نیازی به در نظر گرفتن بودجه‌های هنگفت نخواهید داشت. بنابراین، قبل از اینکه برای خرید ماشین حساب اقدام کنید، از طریق سایت‌های مختلف و یا فروشگاه‌ها قیمت ماشین حساب‌ها را دریافت کنید و با توجه به نیاز خود نوع دستگاه را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که کار کرد نسبت به قیمت فاکتور مهمتریست و اگر از لحاظ عملکرد یک دستگاه را پسندیدید، سعی کنید هزینه‌ی مورد نظر برای خرید آن را تأمین کنید.

ماشین حساب مهندسی

گارانتی و مسائل مربوط به جابجایی دستگاه

هیچ چیزی نمی‌تواند به این اندازه ناراحت کننده باشد که دستگاه ماشین حساب در اثر جابجایی و یا بی احتیاطی از دست شخص افتاده و قسمتی از آن آسیب ببینند. خوشبختانه برخی از شرکت‌ها برای حمایت از مشتریان خود در این شرایط گارانتی در نظر گرفته‌اند که می‌توانند از آن استفاده کرده و ماشین حساب را تعمیر کنند یا حتی آن را تعویض کنند. بنابراین هنگام خرید ماشین حساب در مورد گارانتی آن از فروشنده بپرسید و توصیه ما این است که حتی در صورتی که مبلغ بیشتری بابت گارانتی بپردازید، باز هم یک ماشین حساب با گارانتی مناسب و معتبر بخرید.
برای آشنایی و خرید انواع ماشین حساب‌های مهندسی رومیزی حسابداری پیشرفته و معمولی به وب سایت تیمیس مراجعه کنید و برای سفارش محصول با ما در تماس باشید.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید