ترکیب شیمیای کارگشایی به نام لاک غلط گیر

2
2296

در سالیان قبل که نوشت ابزار بشر عمدتا مداد و انواع مانند آن بود، پاک کردن خطاهای نوشتاری با پاکن امکان پذیر بود. در گذر سالیان متمادی و گسترش انواع نوشت ابزار، خودکار به عنوان یک نوشت ابزار مدرن به میدان لوازم التحریر آمد. این موضوع پیشرفت خوبی محسوب می شد اما کم کم یک سوال اساسی پیش آمد خطاهایی نوشتاری که با خودکار بر روی کاغذ ایجاد می شود، چگونه باید رفع شود؟!

قیمت غلط گیر سی کلاس
لاک غلط گیر پرفروش قلمی سی کلاس

ابداع لاک غلط گیر

خب مسلما برای پاک کردن خطلاهای نوشتاری که بر روی کاغذ ایجاد می شد، پاکن نمی توانست کارگشا شود. البته برخی از پاکن های خاص نیز برای پاک کردن جوهر و مرکب ابداع شد اما هرگز آن کاربردی را که باید نداشت. در این زمان دنیای لازم تحریر یک تغییر شگرفت دیگر را در خود نظاره گر شد. وسیله بسیار کاربری به نام لاک غلط گیر…

مطلب پیشنهادی: خرید غلط گیر در انواع مختلف

ابداع لاک غلط گیر دقیقا زمانی اتفاق افتاد که ابداع کننده این وسیله کابردی در نوشتار خود با جوهر دچار خطای نگارشی شده بود. بتی نسمیت گراهام با اختراع مایعی که آن را غلط گیر نامید تمام مشکلات نگارشی خود را حل نماید. با همه گیر شدن استفاده از لاک غلط گیر وی تصمیم به ثبت اختراع خود گرفت. سپس دست به تولید انبوه زد. و به صورت رسمی این مایع شگفت انگیز را وارد بازار مصرفی کرد.

غلط گیر رنگی
نمونه های موجود از لاک غلط گیر ارگونومیک کنکو

مواد تشکیل دهنده لاک غلط گیر

لاک غلط گیر در اصل حاصل ترکیبی ماده ای به نام دی اکسید تیتانیوم با چربی سبک، نفت است. رنگدانه ها، رزین و برخی مواد شیمیایی خاص با یکدیگر ترکیب می شوند و در نهایت رنگ سفید لاک غلط گیر را ایجاد می کنند.

قیمت پاکن
لاک غلط گیر با بهترین کیفیت برند پنتر

برای افزایش غلطت مایع لاک غلط گیر و جلوگیری از بخش شدن لاک بر روی کاغذ مواد تخصصی دیگری نیز به آن اضافه می شود. در تمام لاک های غلط گیر مایع آخر آب است. همچنین در داخل ظرف ساچمه قرار می دهند، تا هنگام استفاده لاک به خوبی مخلوط شود.

مطلب پیشنهادی: خرید بهترین نوشت افزار با قیمت مناسب

انواع لاک غلط گیر

لاک های غلط گیر دارای انواع مختلفی هستند. برخی از آنها به حالت قلمو می باشند . به این دسته لاک های غلط گیر قلمی گفته می شود. دسته سوم که شاید بتوان گفت قدیمی ترین لاک های غلط گیر هستند، دارای فرچه و ظرف مخصوص اند. به این دسته لاک غلط گیر فرچه ای گفته می شود. و دسته سوم که شاید جدید ترین نوع لاک های غلط گیر محسوب شوند، لاک غلط گیر نواری نام دارند.

لاک غلط گیر فرچه ای
نمونه ای از لاک غلط گیر فرچه ای موجود در فروشگاه

خرید انواع متنوعی از لاک غلط گیر

مطلب پیشنهادی: خرید انواع دفتر پاپکو و غیره

ما در فروشگاه تیمیس تمام انواع لاک غلط گیری که در بالا نام برده شده را به صورت کلی و جزیی برای فروش موجود داریم. همواره می توانید برای ثبت سفارش خرید خود به سایت ما سر بزنید. تمامی لوازم التحریر و سایر لوازم مشابه از برندهای مطرح در فروشگاه ما برای فروش قرار داده شده اند. برای خرید خود تعلل نکنید و با بهترین قیمت از ما خرید نمایید.

غلط گیر نواری دیجی کالا
نمونه از لاک غلط گیر با کیفیت دو کاره با سر خودکاری

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید