مداد پاکن پدیده جذاب آمریکایی، که خیلی زود به سراسر جهان رسید.

0
1167

مداد پاکن یکی از لوازم تحریرهای جذابی است، که سالیان طولانی مورد استفاده افراد در سراسر جهان قرار گرفته است. جذابیت بصری در کنار کاربرد فوری و مناسب مداد پاکن باعث شد که در بدو ورود خود به عرصه لوازم و تحریر مورد استقبال فراوانی قرار گیرد. تا کنون هیچ لوازم تحریر دیگری نتوانست جای این ابداع آمریکایی را بگیرید. تولید این محصول نیز در بیشتر کشور ها وجود دارد.

می توانید برای خرید بهترین پاکن ها همین حالا به فروشگاه Timis.ir سر بزنید.

نمونه پاکن موجود در فروشگاه لوازم تحریر Timis.ir

مطلب پیشنهادی: نکات مهم که در خرید لوازم تحریر باید بدانید.

پاکن چگونه تولید می شود؟

پاکن در اصل حاصل شیره درخت کائوچو است. این محصول از جنس رزیناز (در اصطلاح عامیانه پلاستیک) می باشد. شکل و اندازه آن بسیار متنوع است. خمیر پاکن برای تولید داخل دستگاه صنعتی اکسترودر ریخته می شود. سپس پس از مخلوط شدن کافی مواد با یکدیگر تکیه های لوله مانند از داخل دستگاه بیرون می آید. این تکیه ها در داخل دستگاه های لرزان می ریزند، و آنقدر پاکن ها را تکان می دهند تا لبه های گرد و تمیز پیدا کنند. در اندازه و شکل های مختلف برش خورده و وارد بازار فروش می شوند.

برای خرید انواع نوشت ابزار با کیفیت از بهترین برند ها کلیک کنید.

لیست قیمت خرید پاکن های رنگی
نمونه پاکن های رنگی کنکو در اندازه کوچک در فروشگاه Timis.ir

مطلب پیشنهادی: بهترین برند خودکار ایرانی

Rubber واژه انگلیسی برای پاکن

مداد پاکن امروز در زبان لاتین بیشتر با نام (eraser) شناخته شده است؛ و از این واژه بر روی بسته بندی های پاکن استفاده می شود. اما در گذشته و در ابتدای امر از کلمه لاتین (rubber) برای اشاره به پاکن استفاده می شد، اما چرا؟ Rubber در لغت انگلیسی به معنای سایش است. دلیل این امر نیز این است که پاکن را باید روی کاغذ به حالت سایشی حرکت داد تا نوشته یا غلط ها پاک شود. از زمان اختراع پاکن تا همین امروزعلاوه بر eraser این واژه نیز برای اشاره به پاکن در زبان انگلیسی مصطلح است.

Timis.ir بهترین انتخاب برای تهیه ملزومات اداری

بهترین پاکن
نمونه پاکن مرغوب سی کلاس موجود در فروشگاه Timis.ir

مطلب پیشنهادی: معرفی ملزومات اداری پرکاربرد

پاکن و انواع آن

از لحاظ ظاهری انواع پاکن ها اصلا قابل به شمارش نیست. مدل های فانتزی زیادی از پاکن وجود دارد. اما شکلی که همیشه وجود داشته و مورد پسند همگان است، پاکن های مسطتیلی شکل است. از لحاظ رنگ بندی نیز تنوع زیادی در انواع پاکن وجود دارد. اما ابتدایی ترین پاکن ها سفید بودند و شاید بتوان گفت در حال حاظر نیز پر مصرف ترین پاکن ها سفید و سیاه هستند.

خرید انواع کیف های باکیفیت اداری و مدارس از از Timis.ir

خرید پاکن کنکو از دیجی کالا
نمونه پاکن رنگی کنکو در اندازه های بزرگ در فروشگاه Timis.ir

مطلب پیشنهادی: انواع لوازم تحریر فانتزی

بهترین برند های تولید مدادپاکن را بشناسید

بهترین برند های تولید پاکن در دنیا شاید انگشت شمار نباشند اما برخی از آنها توانسته اند در دنیای لوازم تحریر جایگاه بسیار خوبی را کسب کند. یکی از نمونه های این مهم، برند کنکو (canco) است. علاوه بر لوازم تحریر های دیگری در تولید پاکن در اندازه های مختلف نیز بسیار خوش درخشیده است. ویژگی های مهم این برند، این است که براده پاکن خرد و ریز ریز نشده بلکه به صورت لوله جمع می شود، بسیار انعطاف پذیر است و به آسانی کار پاک کردن را بدون هیچ فشار مضاعف انجام می دهد. سی کلاس نیز توانسته است وارد عرصه رقابت در تولید پاکن های با دوام و با کیفیت شود.

خرید انواع دفتر تحریر با مناسب ترین قیمت

خرید پاکن پنتر
نمونه پاکن رنگی پنتر در فروشگاه Timis.ir

مطلب پیشنهادی: خرید تمامی ملزومات اداری از Timis.ir

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید